pondelok 3. septembra 2012

the very last day of holiday

Včera som tu videla tooľko postov na tému leto sa končí,škola začína tak sa pridám aspoň názvom tohto príspevku :P No čo veď nejako tých 10 mesiacov už len vydržíme a leto tu máme zas. Kde sa vo mne berie toľký optimizmus hah :D Včera som navštívila babku a hľadala nové miesta na fotenie.Na túto terasu roky nikto nechodí a mne sa to miesto veľmi zapáčilo, určite som tam nebola posledný krát.Noo a na sebe mám košeľu po mamine,ktorú ste tu už dávnejšie mohli vidieť.
No a kraťase a converse - klasika :P Jo a ešte milované náušnice od Véčka 

štvrtok 16. augusta 2012

Upside down

Konečnéé nejaký outfit post, za ktorý ďakujem Maťovi  .Na sebe mám top z NY - z výpredaju :D ,moje milované bershka jeansy,tašku z gatu a conversy . Od grapu počúvam mix pesničiek od rôznych interpretov čo tam boli ,no najviac fičím na Charlie Straight
Buy me a miracle,sell me a story,tell me tell me why you are upside dooown

Maťove conversy,ktoré som DIY -ovala
ahh no nemiluj ich ...

pondelok 6. augusta 2012

Movie special


Už som vám písala o knihách a seriáloch a dnes vám predstavím 10 filmov, ktoré musíte vidieť ! Budem sa zameriavať hlavne na tie menej známe,ktoré vám neporadí každý druhý človek,ktorého sa spýtate teda filmy typu Friends with benefits a pod.
Zoradím ich podľa mojich najobľúbenejších.


The Runaways

Príbeh o tom ako sa zrodila kapela The Subways ,v ktorej pôsobila známa speváčka Joan Jett,ktorá sa   na rozdiel od hlavnej postavy Cherie stala slávnou a neskôr založila kapelu Joan Jett and the Blackhearts,s ktorou sa preslávili vďaka hitu I love Rock n Roll,ktorý všetci poznáme:) Veľmi sa mi páči obsadenie hlavných postáv Joan - Kristen Stewart a Cherie-Dakota Fanning , ktoré sa mimochodom na skutočnú Joan a Cherie  veľmi podobajú. 

Due Date

Moja úplne naj najobľúbenejšia komédia,videla som ju niekoľko krát a vždy ma vie rozosmiať.Dokonca som o nej písala recenziu aj na angličtinu,hádam to zvládnem znova :D Ide o chlapíka ktorý ešte pred letiskom narazí na čudáka Ethena,hneď na prvý pohľad sa mu nepáči ,no neskôr dôjde v lietadle k omylu a obe hlavné postavy sa dostanú na no fly list.Peter dokonca stratí doklady so všetkými kreditkami a a bude nútený prijať pomoc od Ethena- odvoz  cez celú krajinu k jeho tehotnej žene,ktorej pôrod musí stihnúť.Herecký výkon Zacha Galifianakisa je neskutočný.Vo filme sú skvelé a vtipné scény,vrelo ho odporúčam.                             



It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story Movie
Milujem Emmu Roberts.Zahrala si v tomto filme jednu z hlavných postáv.Dej sa odohráva na oddelení psychiatrie,kde sa hlavná postava Craig dostane po neušpešnom pokuse o samovraždu.Doslova tam chcel ísť no keď tam mal zostať cez noc,hneď sa cítil veľmi zdravo.Darmo,pár dní tam zostal a určite neľutoval.Veľmi príjemný film. 



The Reader

Mám rada filmy s vojnovou tematikou,koncentračnými tábormi a podobne.Ani neviem prečo.Toto je veľmi silný film zo života chlapca,ktorý spoznal jednu dozorkyňu z tábora ,no to sa dozvedel až porokoch keď sa s  jej prípadom stretol pri štúdiu práva.Spoznal ju ešte počas dospievania,keď mu pomohla a vzplanul medzi nimi vášnivý ale utajený vzťah.Jedného dňa však žena náhle zmizne...

Silný príbeh o tom,ako sa bohaté paničky správajú k svojim slúžkam ,a vyžadujú od nich nielen starostlivosť o chod domácnosti ale aj výchovu ich vlastných detí.Sú veľmi diskriminované,kvôli farbe pleti,nakoľko pochádzajú z afriky a je až neuveriteľné ako veľmi bol v 60-tych rokoch svet rozdelovaný na čiernych a bielych.Mladá žena Skeeter sa o tom rozhodne napísať knihu,no bude ju stáť veľa úsilia aby presvedčila ženy aby jej o ich práci a ponížení rozprávali.Nakoniec sa jej to podarí a kniha vyjde.Pri filmoch neplačem,no tu som naozaj mala slzy v očiach.
Opäť Emma Roberts.Kreslenie je mojou veľkou záľubou a preto ma tento film lákal o to viac.Je o chlapcovi,ktorý učenie a školu považuje za totálnu stratu času - aj tak všetci umrieme a treba si užívať nie strácať čas v škole.Je veľmi talentovaný a krásne kreslí.No keď má na plátne vyjadriť svoje pocity,nastáva problém.“We live alone, we die alone. Everything else is just an illusion. So why am I supposed to spend my life working, sweating, struggling? For an illusion?”
Všetko ale skončí trochu inak ...


Muzikál.So skvelou hudbou od Beatles.Milostný príbeh z obdobia rokov 60-tych, plných protivojnových demonštrácií a rock'n'rollu.Rôzne situácie dvojicu rozdelia no pokúsia sa nájsť cestu späť jeden k druhému.


Filmy so smutným koncom akosi obľubujem.Bez happy endu ma nútia zamyslieť sa.To sú filmy ako A walk to remember,Listen to your heart, My Sister's Keeper ...Vždy si uvedomím ako mi je dobre,že som zdravá,a že som zato vďačná.Aj tento film je o žene s nevyliečiteľnou chorobou,ktorá sa snaží užiť posledné radosti no má zásadu.Nezamilovať sa.A preto má  každý mesiac iného chlapa.Až pokým nestretne Nelsona.
Filmy s drogovou tematikou tiež môžem.Videli ste Requiem for a dream ? Tak tento sa vám bude páčiť.Študentka umenia sa zaľúbi do príležitostného básnika Dana,no obaja neskôr nájdu lásku a šťastie v heroíne.Neskôr sa aj vezmú , pokúsia sa o spoločné bývanie a rodinu...Ako to dopadne si už pozrite.





Limitless 

Nie  tak starý film,takže ste ho možno videli a ak nie určite si ho pozrite.Spisovateľ Eddie akosi nenachádza inšpiráciu na dokončenie knihy a keď je už naozaj zúfalý,objaví sa jeho starý známy,ktorý mu ponúkne zázračnú pilulku,ktorá Eddiemu otvorila nové možnosti a dodala ľudské super schopnosti. Nie je to však také skvelé ako sa zdá...







Našlo by sa ich aj viac,možno raz  spravím pokračovanie tohto ,špeciálu,.



piatok 27. júla 2012

Heart of stone

Dnes som bola s mojou BFF trošku fotiť,prešli sme sa popri rieke a cez park na hrad,takže fotky sú zo všelikade.Len my sa môžme fotiť nad cestou :D Na sebe mám tričko,ktorému som odstrihla rukávy,moje obľúbené diy šortky a diy galaxy boty.

T-shirt,shorts,shoes / DIY , Bag/GATE

nedeľa 22. júla 2012

Another day is here and I am still alive



Weekend...aand it's gone. (meme)Ja som prežila obyčajný víkend doma,nothing special to talk about tak len outfit a pesnička.Milujem svoje superské vlasy.A tieto rifle.


Sweater,shoes/GATE , Jeans/Bershka , Bag/F&F
           

štvrtok 19. júla 2012

Pink is the love you discover

       Á vy ešte neviete,že mám opäť ružové ombré :) Mám ho už týždeň a hrozne sa z neho teším.Škoda,že sa tak rýchlo vymýva a o chvíľu bude z neho pastelová ružová.Táto krikľavá sa mi teraz páči najviac! Dnes som po pár dňoch strávených doma konečne vyšla von do ulíc.Nie že by som sladké dni nič nerobenia nemala rada,ale už mi bolo doma dlho a navyše nemám čo pozerávať. Ak máte tip na dobrý film či seriál neváhajte a napíšte mi  do komentárovv lebo ja mám pocit,že som videla všetky filmy na svete.
No a k dnešnému outfitu-výpredajovému ,mám na sebe  jeansy z Bershky , presne také som dlho 
zháňala- trochu acid washed a top Clockhouse.Dlhé gate som v 30-stupňovej horúčave trochu ľutovala no čo už,vydržala som :P

Pridávam pesničku Pink od Aerosmith lebo pink is my favourite crayon ;)
                                              

utorok 26. júna 2012

Take me down to the paradise city

...where the grass is green and the girls are pretty.
Po dlhšej dobe outfit post. Milujem GNR a milujem band tričká :)Toto moje nosím veľmi rada.Cez víkend som si v schránke našla asymetrickú sukňu z ebay-u a nevedela som sa dočkať kedy si ju oblečiem.Včera bolo trochu chladnejšie tak som to neriskovala,ale dnes už slnko celkom svietilo no fúkal vietor takže som pekne viala :D Z wishlistu môžem odškrtnúť rovno dve veci, pretože som si v H&M kúpila ear cuff :)