pondelok 6. augusta 2012

Movie special


Už som vám písala o knihách a seriáloch a dnes vám predstavím 10 filmov, ktoré musíte vidieť ! Budem sa zameriavať hlavne na tie menej známe,ktoré vám neporadí každý druhý človek,ktorého sa spýtate teda filmy typu Friends with benefits a pod.
Zoradím ich podľa mojich najobľúbenejších.


The Runaways

Príbeh o tom ako sa zrodila kapela The Subways ,v ktorej pôsobila známa speváčka Joan Jett,ktorá sa   na rozdiel od hlavnej postavy Cherie stala slávnou a neskôr založila kapelu Joan Jett and the Blackhearts,s ktorou sa preslávili vďaka hitu I love Rock n Roll,ktorý všetci poznáme:) Veľmi sa mi páči obsadenie hlavných postáv Joan - Kristen Stewart a Cherie-Dakota Fanning , ktoré sa mimochodom na skutočnú Joan a Cherie  veľmi podobajú. 

Due Date

Moja úplne naj najobľúbenejšia komédia,videla som ju niekoľko krát a vždy ma vie rozosmiať.Dokonca som o nej písala recenziu aj na angličtinu,hádam to zvládnem znova :D Ide o chlapíka ktorý ešte pred letiskom narazí na čudáka Ethena,hneď na prvý pohľad sa mu nepáči ,no neskôr dôjde v lietadle k omylu a obe hlavné postavy sa dostanú na no fly list.Peter dokonca stratí doklady so všetkými kreditkami a a bude nútený prijať pomoc od Ethena- odvoz  cez celú krajinu k jeho tehotnej žene,ktorej pôrod musí stihnúť.Herecký výkon Zacha Galifianakisa je neskutočný.Vo filme sú skvelé a vtipné scény,vrelo ho odporúčam.                             It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story Movie
Milujem Emmu Roberts.Zahrala si v tomto filme jednu z hlavných postáv.Dej sa odohráva na oddelení psychiatrie,kde sa hlavná postava Craig dostane po neušpešnom pokuse o samovraždu.Doslova tam chcel ísť no keď tam mal zostať cez noc,hneď sa cítil veľmi zdravo.Darmo,pár dní tam zostal a určite neľutoval.Veľmi príjemný film. The Reader

Mám rada filmy s vojnovou tematikou,koncentračnými tábormi a podobne.Ani neviem prečo.Toto je veľmi silný film zo života chlapca,ktorý spoznal jednu dozorkyňu z tábora ,no to sa dozvedel až porokoch keď sa s  jej prípadom stretol pri štúdiu práva.Spoznal ju ešte počas dospievania,keď mu pomohla a vzplanul medzi nimi vášnivý ale utajený vzťah.Jedného dňa však žena náhle zmizne...

Silný príbeh o tom,ako sa bohaté paničky správajú k svojim slúžkam ,a vyžadujú od nich nielen starostlivosť o chod domácnosti ale aj výchovu ich vlastných detí.Sú veľmi diskriminované,kvôli farbe pleti,nakoľko pochádzajú z afriky a je až neuveriteľné ako veľmi bol v 60-tych rokoch svet rozdelovaný na čiernych a bielych.Mladá žena Skeeter sa o tom rozhodne napísať knihu,no bude ju stáť veľa úsilia aby presvedčila ženy aby jej o ich práci a ponížení rozprávali.Nakoniec sa jej to podarí a kniha vyjde.Pri filmoch neplačem,no tu som naozaj mala slzy v očiach.
Opäť Emma Roberts.Kreslenie je mojou veľkou záľubou a preto ma tento film lákal o to viac.Je o chlapcovi,ktorý učenie a školu považuje za totálnu stratu času - aj tak všetci umrieme a treba si užívať nie strácať čas v škole.Je veľmi talentovaný a krásne kreslí.No keď má na plátne vyjadriť svoje pocity,nastáva problém.“We live alone, we die alone. Everything else is just an illusion. So why am I supposed to spend my life working, sweating, struggling? For an illusion?”
Všetko ale skončí trochu inak ...


Muzikál.So skvelou hudbou od Beatles.Milostný príbeh z obdobia rokov 60-tych, plných protivojnových demonštrácií a rock'n'rollu.Rôzne situácie dvojicu rozdelia no pokúsia sa nájsť cestu späť jeden k druhému.


Filmy so smutným koncom akosi obľubujem.Bez happy endu ma nútia zamyslieť sa.To sú filmy ako A walk to remember,Listen to your heart, My Sister's Keeper ...Vždy si uvedomím ako mi je dobre,že som zdravá,a že som zato vďačná.Aj tento film je o žene s nevyliečiteľnou chorobou,ktorá sa snaží užiť posledné radosti no má zásadu.Nezamilovať sa.A preto má  každý mesiac iného chlapa.Až pokým nestretne Nelsona.
Filmy s drogovou tematikou tiež môžem.Videli ste Requiem for a dream ? Tak tento sa vám bude páčiť.Študentka umenia sa zaľúbi do príležitostného básnika Dana,no obaja neskôr nájdu lásku a šťastie v heroíne.Neskôr sa aj vezmú , pokúsia sa o spoločné bývanie a rodinu...Ako to dopadne si už pozrite.

Limitless 

Nie  tak starý film,takže ste ho možno videli a ak nie určite si ho pozrite.Spisovateľ Eddie akosi nenachádza inšpiráciu na dokončenie knihy a keď je už naozaj zúfalý,objaví sa jeho starý známy,ktorý mu ponúkne zázračnú pilulku,ktorá Eddiemu otvorila nové možnosti a dodala ľudské super schopnosti. Nie je to však také skvelé ako sa zdá...Našlo by sa ich aj viac,možno raz  spravím pokračovanie tohto ,špeciálu,.5 komentárov:

 1. The Runaways milujem a chcem si pozrieť určite: The Help,Sweet November,Candy..ĎAAKUJEM za tieto super filmy.. :) a moc sa už teším na dalšie ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ZAMILOVALA JSEM SE DO TOHOTO PRISPEVKU! :*
  Moc krasny vyber urcite se z toho na neco podivam!!!!!!§

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Som rada,že sa výber páči :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tuším až na dve som všetky videla, niektoré boli fajn, niektoré zas menšie či väčšie sklamanie :)

  OdpovedaťOdstrániť